Rusça Öğrenmek

Rusça Öğrenmek

 

Rusça öğrenmek açısından bakıldığında ukraynada dil kursu en uygun seçeneklerden birisidir. Hem ekonomik yönden hem de sağladıkları paket programlar aracılığı ile verdikleri hizmet nedeni ile öğrenciyi hiç üzmeden, en hızlı şekilde ve çok fazla uğraşmaksızın Rusça öğrenmeyi sağlamaktadır Ukrayna.

 

Halkın genel olarak yüksek öğrenim seviyesinde olması öğrencinin adaptasyonunu kolaylaştırmakta ve öğrenmekte olduğu dili daha da sevmesini sağlamaktadır.

 

Konaklama

 

Konaklama ukraynada dil okulu sistemlerinde genellikle kampüs içinde çözülen bir konudur. Öğrenci okulun kampüsü içindeki bir yurtta kalarak, arkadaşlarından eğitim saatleri dışında da ayrılmayan öğrenci dili daha çabuk kavramaktadır.

 

Ancak uygulanan sistem gereği, yurtta kalacak öğrenci en fazla 35 yaşında olabilmektedir. Yaşı nedeni ile ya da kendi isteği ile yurt dışında konaklama yapacak olan öğrenci için danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır. Genellikle konaklama sorunu emlak ofisleriyle yapılan görüşmeler sonucu çözülmektedir.

 

Kiev’de Ev Fiyatları

 

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kiralama işlemleri emlak ofisleri üzerinden yürür. Bu da ev kiralarına belli bir standart getirmiş durumdadır.

 

Merkeze yakınlığına ve içindeki donanıma bağlı olarak değişen fiyatlar genellikle stüdyo tipi daireler için aylık 350 USD’dan başlayarak kiralanabilir. 2 odalı evlerin kiraları ise 500 USD’dan başlamaktadır. Bir kaç kişinin aynı evde kalabileceği durumlarda konaklama bedeli kişi başı hesap-landığında hem daha ekonomik hem de daha eğlenceli olacaktır.

 

Öğrenci Ukrayna dil kursu boyunca böyle bir seçeneği tercih ettiğinde konaklama bedeli, emlak ofisi için ödenecek olan komisyon ve depozito ücretleri kendisine ait olacaktır. Ukrayna’da uygulanan komisyon bedeli kiranın %50’si kadardır.

 

Elbette bu durumda öğrencinin beslenme giderleri de kendisine ait olacaktır. Bir kişinin aylık bes-lenme giderleri ortalama 250 USD olarak düşünülebilir. Bu tutar, ulaşım giderlerini de kapsar.