Tüp Bebek Gebeliğinde Önemli Noktalar

Tüp Bebek Gebeliğinde Önemli Noktalar

Kıbrıs tüp bebek merkezinde tedaviye başlayıp olumlu sonuç alındığında gerçekleşen gebelik olaylarında normal gebelik dönemine göre daha bir özen ve titizlik gerektirir. Özellikle operasyon sonrasında ki 2 gün kesinlikle uzun yolculuğa çıkılmaması gerekir, gebelik çalışmaları olumlu sonuç verince kullandığınız ilaçların değişmesi ve bebek yararına olan ilaçlara başlanması gerekebilir.

Gebelikte Beslenme

Normal şartlarda bile gebelik döneminde beslenmeye dikkat edilmesi gerekir ki tedavi ile olan gebeliklerde beslenme faktörü ayrı bir özen ister. Bazı düşüncelere göre yenilen yiyecekler de cinsiyet seçimi konusun da oldukça etkilidir, ancak ne kadarı doğrudur bilinmez. Yine de gebe olduğunuz zaman almanız gereken vitamin, mineral ve proteinlerin miktarı iki katına çıkar.

Normal Gebelik İle Ortak Yönleri

k Kıbrıs tüp bebek klinikleri sayesinde gebe kalabilen bayanlar bebekleri ve kendileri için ayrı bir özen, diyet ve benzeri gibi konularda daha bir ihtimam göstermeye çalışırlar. Ama can alıcı birkaç nokta dışında normal gebelikler ile benzer dikkat gerektirir, ağır kaldırmama, alkol ve tütün tüketilmemesi, kahve ve kola gibi uyarıcı madde içeren içeceklerden uzak durulması, hijyen şartlarına dikkat edilmesi, jinekologunuz olan kontrol ve randevulara aksatılmadan devam edilmesi, kıyafet ve ayakkabı seçimlerinizde hep rahat ve yorucu olmayan türlerin seçilmesi ve benzeri gibi tüm hamilelerin sakınması gereken konular dâhilinde tüp bebek ile gebe kalan kadınların da dikkat edeceği hususlar bunlardır.